Prawidłowa aplikacja (naklejanie) hologramów.

Hologramy zabezpieczające produkowane są na podłożu plombowym typu VOID i niszczą się przy próbie ich odklejenia. Odklejenie powoduje rozdzielenie warstwy metalu od hologramu. Na hologramie powstaje wówczas charakterystyczne uszkodzenie – napis VOID lub powtarzający się kształt (w zależności od typu podkładu holograficznego). Uszkodzony hologram nie nadaje się już do ponownego użycia. Folia holograficzna jest na tyle wrażliwa, że może ulec zniszczeniu również przy nieprawidłowym naklejaniu / aplikacji hologramu. Bardzo ważnym jest, żeby podczas aplikacji nie dotykać strony pokrytej klejem. Aby nakleić hologram w miejscu docelowym bez ryzyka jego uszkodzenia, należy odkleić najpierw jego narożnik lub bok od papieru podkładowego, zagiąć papier, przyłożyć odklejoną część w miejsce docelowe i zrolować papier. W ten sposób unikamy kontaktu z klejem i uszkodzenia hologramu.

Film instruktażowy (prawidłowa aplikacja ręczna):

https://shared-assets.adobe.com/link/74c623c9-8c19-4b9c-6714-bb3b053330eb

Przypominamy również o możliwości aplikacji automatycznej. Jest to rozwiązanie rekomendowane w przypadku większych nakładów:

https://www.youtube.com/watch?v=uKx0C7fG9GY

Jaki hologram wybrać?

Takie pytanie pojawia się często wśród naszych klientów. Innych hologramów użyjemy do zabezpieczenia kilkuset voucherów podarunkowych małego salonu kosmetycznego, innych do opatrzenia 5000 szt. biletów na koncert, a jeszcze innych w przypadku producenta wielomilionowych nakładów części samochodowych. Dodatkowym problemem są nowe produkty na rynku – których nazwa myli. I chociaż w nazwie jest słowo „hologram” to kompletnie niezwiązane z brand protection. Ich pojawienie się w przestrzeni internetowej może utrudniać dotarcie do „właściwych” produktów holograficznych.

Nie tego szukaliśmy (tego u nas nie dostaniesz)… 
Brokat holograficzny – stosowany w branży kosmetycznej
Hologram 3D – bardzo często mylony z drukiem lentikularnym (soczewkowym) lub holograficznymi naklejkami reklamowymi
„Ludzki” hologram – obrazy wyświetlane w bardzo dużej rozdzielczości imitujące postać ludzką – mogą np. pełnić rolę punktu informacyjnego na lotnisku (przypominać o zakazach, zachęcać do ustawienia się w odpowiedniej kolejce itd. )
Pasta do usuwania hologramów – branża motoryzacyjna – za hologramy rozumie się tutaj przebarwienia powstałe na karoserii samochodu na skutek działania warunków atmosferycznych.

100 szt. biletów na koncert, który odbywa się jutro…
Mały nakład, niezwłoczny termin – najlepszym rozwiązaniem będą hologramy numerowane nazywane „Od Ręki” czasami „Express”. Są to hologramy zabezpieczające posiadające odpowiednie elementy graficzne uniemożliwiające kopiowanie i kserowanie. Hologram raz naklejony na bilet lub inny przedmiot uniemożliwia odklejanie lub przeklejanie go bez uszkodzenia. Weryfikacja odbywa się gołym okiem i jest natychmiastowa. Hologramy „Od Ręki” oznakowane są odpowiednim numerem graweru laserowego. Każdy użytkownik otrzymuje pakiet hologramów o określonej z góry numeracji. Nie ma możliwości wskazania konkretnej numeracji np. 001 – 100 ani naniesienia logo. Hologramy jak sama nazwa wskazuje dostępne są w każdej chwili – od ręki – dlatego świetnie sprawdzają się w „gardłowych” sytuacjach.

1000 szt. identyfikatorów dla pracowników…
Dla takiego nakładu najlepszym rozwiązaniem będą hologramy standardowe z nadrukiem. Są to hologramy wykonane na podstawie wysoko zabezpieczonych matryc, którymi dysponuje nasza firma. Posiadają właściwości antykseryczne, jak również autodestrukcyjne. Hologramy standardowe personalizować można albo nadrukiem termotransferowym ( w wybranym kolorze), albo demetalizacją tj. grawerem laserowym. Dodatkowo można wybrać kształt oraz rozmiar hologramu. Hologramy standardowe umożliwiają również numerację, kodowanie, stosowanie zmiennych. Hologramy z nadrukiem logo są doskonałym zabezpieczeniem oraz ozdobą opatrzonych nimi produktów.

Oznakowania części samochodowych 500.000 szt. co kwartał…
W tego typu zamówieniach proponujemy naszym klientom wykonanie od podstaw hologramu indywidualnego na podstawie nowej, tworzonej specjalnie dla nich matrycy holograficznej. Wszystkie elementy graficzne, które wskaże klient wraz z zaproponowanymi przez nas zabezpieczeniami znajdą się w strukturze nowopowstałego hologramu. Kształt, grafika, stosowane efekty oraz zabezpieczenia – wszystko wykonane od początku do końca zgodnie z życzeniami klienta. Oczywiście hologramy indywidualne podobnie jak standardowe posiadają właściwości antykseryczne oraz autodestrucyjne. Hologram indywidualny reprezentuje najwyższy stopień zabezpieczenia holograficznego, jak również podnosi prestiż marki, która stosuje go na swoich produktach.

Program lojalnościowy z drobnymi upominkami – 2000.000 szt. jednorazowo…
Tutaj liczyć będzie się przede wszystkim cena. Nie ma potrzeby wykonywania hologramów indywidualnych ani standardowych z nadrukiem. Przy założeniu, że program nie zakłada występowania numeracji na hologramach możemy spokojnie zastosować hologramy promocyjne. Są to naklejki bez właściwości autodestrukcyjnych! Istnieje możliwość odklejenia ich i przeklejenia w inne miejsce. Hologramy promocyjne sprawdzają się najlepiej, jako nośnik tzw. „punktów” w programach lojalnościowych zakładających odbiór drobnych nagród. Hologramy promocyjne stanowią przede wszystkim atrakcyjny gadżet, który jest ozdobą, a nie zabezpieczeniem. Niektórzy nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują fakt, że hologramy promocyjne posiadają właściwości antykseryczne i sprzedają je jako hologramy zabezpieczające!
Oferta na produkty holograficzne przygotowana została w taki sposób, aby zaspokoić różne potrzeby naszych Klientów.