Zabezpieczenia holograficzne i ich rola w walce z fałszerzami i podróbkami.

Nasze samoprzylepne hologramy używane są do weryfikacji i zabezpieczenia produktów oraz dokumentów przed podrabianiem i fałszerstwem.                                                                Podczas próby usunięcia hologramu, etykieta niszczy się i zostawia ślad na powierzchni, na której została wcześniej naklejona. Procesy produkcyjne, które bazują na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologii holograficznej, gwarantują najwyższy stopień zabezpieczenia wszystkich plomb oraz etykiet, które znajdują się w naszej ofercie. Używanie hologramów do zabezpieczenia swoich produktów można porównać do zakupu polisy, która chroni firmę przed spadkiem zysków i narażaniem klientów na kontakt z podróbkami niskiej jakości, które niszczą renomę marki, a nawet mogą być potencjalnie niebezpieczne dla użytkownika.

Czemu warto zainwestować w etykiety holograficzne?

Negatywne skutki związane z podrabianiem produktów są dla każdej firmy ogromną stratą. Producenci okradani są z zysków, a klienci płacą za towar wątpliwej jakości. Hologramy zabezpieczające są efektywną bronią przeciwko fałszerzom i twórcom tanich imitacji. Skomplikowane wzory optyczne i zaawansowana technologia potrzebna do  produkcji zabezpieczeń holograficznych stanowią dużą przeszkodę dla przestępców, którzy podejmują się sprzedaży podrobionych kosmetyków, płyt, alkoholi i wielu innych cennych towarów. Hologramy w formie plomb, etykiet lub naklejek chronią reputację firmy na rynku i dbają o bezpieczeństwo klientów oraz dają im pewność zakupu oryginalnego produktu.

Zabezpieczanie wartościowych dokumentów.

Korzystając z naszych rozwiązań zabezpieczysz ważne certyfikaty, pozwolenia, legitymacje, karty klubowe i inne istotne dokumenty przed skanowaniem, kserowaniem i innymi próbami kopiowania. Hologramy ulegają zniszczeniu przy próbie oderwania dzięki czemu nie da się ich przyklejać na inny dokument.

Lista produktów, do których zabezpieczenia używa się hologramów:

– Odzież

– Papierosy

– Torebki / portfele

– Płyty DVD, Blu-ray

– Elektronika

– Zegarki

– Buty

– Zabawki

– Okulary

– Lekarstwa

– Części samochodowe

I wiele innych…

naklejka-hologram-zabezpieczenie

Producenci tracą przez podróbki 600 mld $ rocznie

stoisko z podrobionymi czapkami znanych marek odzieżowych

Według International AntiCounterfeiting Coalition (międzynarodowa organizacja walcząca z podróbkami), podrabiane towary stanowią ok. 5-7 % całego światowego handlu, co stanowi w przybliżeniu wartość 600 mld dolarów. Podróbki przyczyniają się do niszczenia marki producenta wśród klientów, a w skrajnych przypadkach mogą stanowić także bezpośrednie zagrożenie życia, np. w przypadku sprzedaży nielegalnych leków lub suplementów.

Aby uniknąć takich problemów, producenci stosują różnego typu etykiety zabezpieczające na opakowaniach swoich towarów lub bezpośrednio na nich. Holograficzne plomby i naklejki z powodzeniem używane są do ochrony produktów takich jak: leki, alkohole, kosmetyki i perfumy, elektronika i w wiele innych. Hologramy mogą być dodatkowo wzbogacone o kody kreskowe, kody QR, numeracje, kolorową grafikę i tekst.

Ekonaklejki dla stref czystego transportu

Co wyróżnia naszą ofertę?
Etykiety produkowane przez firmę VERA HOLOGRAMY są zgodne z aktualnym rozporządzeniem
Ministra Infrastruktury dotyczącego rejestracji i oznaczenia pojazdów oraz wymagań dla tablic
rejestracyjnych.
Firma VERA HOLOGRAMY kontroluje obrót wydawanych etykiet oraz zakresy numeracji
dostarczone konkretnemu Urzędowi Miasta.
System etykiet, który Państwu proponujemy wykonany jest w taki sposób, że naklejenie
ekonaklejki możliwe jest zarówno od wewnątrz szyby jak również w pojazdach, które jej nie
posiadają.
Gwarancja: 36 miesięcy!
Dostawa: ubezpieczona wysyłka na koszt firmy VERA HOLOGRAMY.
Ceny uzależnione są od nakładów poszczególnych typów ekonaklejek.
Zapraszamy do składania zapytań na adres: mskrzypczak@vera.com.pl

Dodaj komentarz

Hologramy i Sport

Co ma hologram do sportu? Jaki jest związek między rozwojem mięśni, szlifowaniem formy, poprawianiem kondycji, współzawodnictwem a holograficznymi etykietami zabezpieczającymi? Pozwolę sobie przypomnieć – hologramy służą zabezpieczaniu towarów oraz dokumentów przed podrabianiem. Z jednej strony nie da się ich skserować, skopiować,  z drugiej nie da się ich przekleić. Każda próba odklejenia skończy się ich zniszczeniem. Wracając do tematu – postaram się udowodnić, że pozornie dwa skrajnie różne tematy mają ze sobą ścisły związek.
Na to jak wyglądają obiekty sportowe, z których korzystamy np. siłownie, baseny, stoki narciarskie, korty tenisowe, boiska do kosza znaczny wpływ mają dochody właściciela obiektu. Ceny karnetów, wejściówek również uzależnione są od przewidywanego przychodu danej instytucji. Co, jeśli jednak część użytkowników eksploatuje obiekt, „zużywa go”, zajmuje miejsce oraz grafiki, a nie płaci za to złamanego grosza? Tak, to możliwe! W portfelu noszę „karnet” na basen, który kupiłem za 250 zł. Wszystkie moje wejścia potwierdzane są parafką recepcjonisty. Co więcej, recepcjoniści zmieniają się w zależności od pory dnia. Dawniej parafki zastępował dziurkacz papierniczy. Ktoś stwierdził, że „bezpieczniej” będzie parafować…
Dla faceta zajmującego się na co dzień zabezpieczeniami wniosek jest oczywisty: łatwe do podrobienia. Zwykły kartonik o gramaturze 150gr z logo firmy i krateczkami do parafek. Nic prostszego – starczy kolorowe ksero. Oczywiście firmowa pieczątka na odwrocie karnetu również wywołuje uśmiech – starczy kolorowe ksero – opcja dwustronna. Tak jak wspominałem karnet kosztował 250 zł! Czyli mamy do czynienia z drukiem wartościowym – niezabezpieczonym absolutnie niczym. Przy nakładzie 2000 szt. (strzelam, że tyle mogą mieć klientów „karnetowych” w ciągu roku) hologram z logo pływalni kosztowałby od 28 -33 groszy. Przypomnę, że karnet ma wartość 250 zł! Nie wiem ilu pływaków chodzi na basen za ok. 45 groszy (koszt dwustronnej kopii kolorowej) – obawiam się jednak, ze kilku już na to wpadło. Gdyby nawet trafili do punktu ksero, który odmówiłby takiej usługi – zawsze zostaje stara dobra drukarka kolorowa + skaner. Może jest to wiara naiwna, ale uważam, że zaoszczędzone pieniądze na nieuczciwych karnetach mogłyby w dłuższej perspektywie czasu przyczynić się do większych inwestycji w obiekty sportowe, czystsze szatnie, nowe sauny itp. Kto wie – gdyby pieniądze z wszystkich karnetów wpływały do prawowitego właściciela (podrabiane karnety można nie tylko używać, ale i sprzedawać !!!) może ich koszt – dla nas, uczciwych sportowców, byłby niższy.
Podobne myśli przyszły mi do głowy, kiedy byłem ostatnio na nartach. Myślę o małym, polskim ośrodku narciarskim, którego nazwy oczywiście nie wymienię. Można w nim było kupić karnety 10 – zjazdowe – koszt 25 zł. Karnet to trochę dużo powiedziane – karteczka z nadrukowaną / skserowaną nazwą wyciągu. Narciarzy cała masa. Weryfikacja – niezwykle znudzony Pan posługujący się starym, sprawdzonym dziurkaczem. Gdy naliczał 10 dziurek proponował nowy „karnecik” za 25 zł. Po co ktoś miałby go kupować – w sąsiedniej mieścinie jest cudowny punkt ksero… Chyba, że zabierzemy z domu wspomniane już: drukarkę oraz skaner. A przed sezonem wystarczyło wgrzać chociaż najmniejszy (najtańszy) hologram w karnety. Karnet bez hologramu oznaczałby jednoznacznie podróbkę – a tak weryfikacja jest po prostu niemożliwa.

Szanowni Przedsiębiorcy zajmujący się businessem sportowym. Zadzwońcie do nas – podpowiemy Wam,  gdzie wasz system „karnetowy” może być nieszczelny! Zabezpieczymy go tak, że całość pieniędzy ze sprzedaży karnetów trafi do Waszej kieszeni. Ze swojej strony liczę, że pozwoli to nie tylko zarabiać większe – należne Wam pieniądze, ale również ulepszać Wasze obiekty sportowe. Mam nadzieję, że tym sposobem udowodniłem, że sport i hologramy mają ze sobą wiele wspólnego.

Dodaj komentarz

Prawidłowa aplikacja (naklejanie) hologramów.

Hologramy zabezpieczające produkowane są na podłożu plombowym typu VOID i niszczą się przy próbie ich odklejenia. Odklejenie powoduje rozdzielenie warstwy metalu od hologramu. Na hologramie powstaje wówczas charakterystyczne uszkodzenie – napis VOID lub powtarzający się kształt (w zależności od typu podkładu holograficznego). Uszkodzony hologram nie nadaje się już do ponownego użycia. Folia holograficzna jest na tyle wrażliwa, że może ulec zniszczeniu również przy nieprawidłowym naklejaniu / aplikacji hologramu. Bardzo ważnym jest, żeby podczas aplikacji nie dotykać strony pokrytej klejem. Aby nakleić hologram w miejscu docelowym bez ryzyka jego uszkodzenia, należy odkleić najpierw jego narożnik lub bok od papieru podkładowego, zagiąć papier, przyłożyć odklejoną część w miejsce docelowe i zrolować papier. W ten sposób unikamy kontaktu z klejem i uszkodzenia hologramu.

Film instruktażowy (prawidłowa aplikacja ręczna):

https://shared-assets.adobe.com/link/74c623c9-8c19-4b9c-6714-bb3b053330eb

Przypominamy również o możliwości aplikacji automatycznej. Jest to rozwiązanie rekomendowane w przypadku większych nakładów:

https://www.youtube.com/watch?v=uKx0C7fG9GY

Dodaj komentarz

Jaki hologram wybrać?

Takie pytanie pojawia się często wśród naszych klientów. Innych hologramów użyjemy do zabezpieczenia kilkuset voucherów podarunkowych małego salonu kosmetycznego, innych do opatrzenia 5000 szt. biletów na koncert, a jeszcze innych w przypadku producenta wielomilionowych nakładów części samochodowych. Dodatkowym problemem są nowe produkty na rynku – których nazwa myli. I chociaż w nazwie jest słowo „hologram” to kompletnie niezwiązane z brand protection. Ich pojawienie się w przestrzeni internetowej może utrudniać dotarcie do „właściwych” produktów holograficznych.Nie tego szukaliśmy (tego u nas nie dostaniesz)…  Brokat holograficzny – stosowany w branży kosmetycznej Hologram 3D – bardzo często mylony z drukiem lentikularnym (soczewkowym) lub holograficznymi naklejkami reklamowymi „Ludzki” hologram – obrazy wyświetlane w bardzo dużej rozdzielczości imitujące postać ludzką – mogą np. pełnić rolę punktu informacyjnego na lotnisku (przypominać o zakazach, zachęcać do ustawienia się w odpowiedniej kolejce itd. ) Pasta do usuwania hologramów – branża motoryzacyjna – za hologramy rozumie się tutaj przebarwienia powstałe na karoserii samochodu na skutek działania warunków atmosferycznych.100 szt. biletów na koncert, który odbywa się jutro… Mały nakład, niezwłoczny termin – najlepszym rozwiązaniem będą hologramy numerowane nazywane „Od Ręki” czasami „Express”. Są to hologramy zabezpieczające posiadające odpowiednie elementy graficzne uniemożliwiające kopiowanie i kserowanie. Hologram raz naklejony na bilet lub inny przedmiot uniemożliwia odklejanie lub przeklejanie go bez uszkodzenia. Weryfikacja odbywa się gołym okiem i jest natychmiastowa. Hologramy „Od Ręki” oznakowane są odpowiednim numerem graweru laserowego. Każdy użytkownik otrzymuje pakiet hologramów o określonej z góry numeracji. Nie ma możliwości wskazania konkretnej numeracji np. 001 – 100 ani naniesienia logo. Hologramy jak sama nazwa wskazuje dostępne są w każdej chwili – od ręki – dlatego świetnie sprawdzają się w „gardłowych” sytuacjach.1000 szt. identyfikatorów dla pracowników… Dla takiego nakładu najlepszym rozwiązaniem będą hologramy standardowe z nadrukiem. Są to hologramy wykonane na podstawie wysoko zabezpieczonych matryc, którymi dysponuje nasza firma. Posiadają właściwości antykseryczne, jak również autodestrukcyjne. Hologramy standardowe personalizować można albo nadrukiem termotransferowym ( w wybranym kolorze), albo demetalizacją tj. grawerem laserowym. Dodatkowo można wybrać kształt oraz rozmiar hologramu. Hologramy standardowe umożliwiają również numerację, kodowanie, stosowanie zmiennych. Hologramy z nadrukiem logo są doskonałym zabezpieczeniem oraz ozdobą opatrzonych nimi produktów.Oznakowania części samochodowych 500.000 szt. co kwartał… W tego typu zamówieniach proponujemy naszym klientom wykonanie od podstaw hologramu indywidualnego na podstawie nowej, tworzonej specjalnie dla nich matrycy holograficznej. Wszystkie elementy graficzne, które wskaże klient wraz z zaproponowanymi przez nas zabezpieczeniami znajdą się w strukturze nowopowstałego hologramu. Kształt, grafika, stosowane efekty oraz zabezpieczenia – wszystko wykonane od początku do końca zgodnie z życzeniami klienta. Oczywiście hologramy indywidualne podobnie jak standardowe posiadają właściwości antykseryczne oraz autodestrucyjne. Hologram indywidualny reprezentuje najwyższy stopień zabezpieczenia holograficznego, jak również podnosi prestiż marki, która stosuje go na swoich produktach.Program lojalnościowy z drobnymi upominkami – 2000.000 szt. jednorazowo… Tutaj liczyć będzie się przede wszystkim cena. Nie ma potrzeby wykonywania hologramów indywidualnych ani standardowych z nadrukiem. Przy założeniu, że program nie zakłada występowania numeracji na hologramach możemy spokojnie zastosować hologramy promocyjne. Są to naklejki bez właściwości autodestrukcyjnych! Istnieje możliwość odklejenia ich i przeklejenia w inne miejsce. Hologramy promocyjne sprawdzają się najlepiej, jako nośnik tzw. „punktów” w programach lojalnościowych zakładających odbiór drobnych nagród. Hologramy promocyjne stanowią przede wszystkim atrakcyjny gadżet, który jest ozdobą, a nie zabezpieczeniem. Niektórzy nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują fakt, że hologramy promocyjne posiadają właściwości antykseryczne i sprzedają je jako hologramy zabezpieczające! Oferta na produkty holograficzne przygotowana została w taki sposób, aby zaspokoić różne potrzeby naszych Klientów.
Dodaj komentarz